• 1920

  Korurlar’ın Çınarı Türk Sigortacılık yaşamında ilk kez 1927 yılında Sabri Korur ile kök salmıştır. Türkiye’de ve özellikle Ege Bölgesi’nde sigortacılığın yaygınlaşması ve geliştirilmesi için Sabri Bey’in verdiği çabalar ve sigortacılık sektöründe yaptığı katkılarından dolayı, aile; 1934 Soyadı Kanunu ile Korur Soyadını almıştır.

 • 1965

  Korurlar, sırasıyla; Union Sigorta, Genel Sigorta, Doğan Sigorta ve Ak Sigorta Ege umumi acentesi olarak uzun yıllar bölgede önemli hizmetler vermiştir. Türk Sigortacılık tarihinde birçok ilke imza atan Korurlar, sektöre çok değerli sigortacıların da yetişmesini sağlayarak yıllarca sigortacılık okulu görevini üstlenmiştir. Korur ailesi, sigortacılık yaşamındaki geleneğini 1965 yılında Tanju Korur ile devam ettirmiştir.

 • 1986

  Güvenilirlik ve dürüstlük ilkelerinden taviz vermeden bu geleneği yaşatan aile, 1986 yılında Tanju Bey’in ani vefatı ile bayrağı eşi Antje Korur’a devretmiştir.1990 yılında Korurlar sigortacılık sektörüne 3. kuşak oğulları Mert Korur’un da katılımını sağlayarak bu ağacın dallarını genişletmeyi başarmışlardır.

 • 1994

  1994 yılından itibaren ise Özlem Korur’un katkılarıyla, aile Ege sigortacılığının yaygınlaşması için, kurumsal elementler rizikoların tanı sıra hayat ve sağlık branşlarınıda bireysel risklerle de hizmet vermeyi yoğunlaştırmıştır.

 • 2004

  Korur ailesi, 1927 yılından bu yana özellikle Ege Bölgesinde sigortacılık konusunda çalışırken, 2004 yılı içerisinde Sigorta ve Reasürans Brokeri olarak müşterilerine daha çağdaş ve uluslar arası düzeyde hizmet vermeye başlamıştır.